خانه های غیر معمول در سراسر جهان

امروز ما مجموعه ایی از تصاویر خانه های جالب و منحصر به فرد از سراسر جهان، از خانه های غار و خانه های درختی به پناهگاه توپ فوتبال شکل، خانه های توالت شکل، و اقامتگاه های قابل حمل را به شما معرفی خواهیم کرد .

۱- در ۲۲ مه ۲۰۱۳ ، خانه ایی ساخته شده بر روی یک صخره در رودخانه ایی نزدیکی شهر صربستان غربی ، دیده شد . این خانه در سال ۱۹۶۸ توسط یک گروه از مردان جوان که تصمیم گرفتند یک پناهگاه کوچک در مکانی ایده آل بر روی سنگی در رودخانه بسازند ، ساخته شده است .

۲- در ۹ نوامبر ۲۰۰۷ ، خانه توالت شکل، که به معنی خانه برای جلب رضایت اضطراب فرد، در سوان دیده شد  . فعالان بهداشت کره جنوبی این طرح را که شروع یک ارتباط توالت جهانی توسط بلند کردن درب ظرف را در اولین خانه – توالت شکل در جهان است و مقدار زیادی از فضای گنجه آب است را ارائه می دهند.

۳- در ۱۲ مه ۲۰۱۵ ، خانه هواپیما شکل در روستای Miziara لبنان . Miziara به خود می بالد که در ساخت و ساز خانه های مسکونی که شبیه معابد باستانی یونانی و خرابه مصر، و یا همین خانه ی به شکل  ایرباس قدمت دارند .

۴- در ۱۱ آوریل، ۲۰۱۴ ، ساخت و ساز غیر قانونی مشکوک دیده می شود تحت پوشش گیاهان سبز در بالای یک ساختمان مسکونی ۱۹ طبقه در گوانگژو، استان گوانگدونگ، چین. ساخت و ساز، که طول ۱۰ سال طول می کشد  به مساحت حدود ۴۰ متر مربع .

۵- در ۴ اوت، ۲۰۱۱ ، یک خانه خورشیدی زیست اقلیمی داخل یک اتاق داخل ، در Cosswiller در حومه Alsacian نزدیک استراسبورگ، فرانسه مشاهده  شد، خانه به عنوان یک ساعت آفتابی غول پیکر سه بعدی طراحی شده است، مجموعه ای در یک زاویه ثابت در ارتباط با حرکات خورشید به ارائه سایه طول ماه های تابستان، نگه داشتن دمای سرد داخل در طول پاییز، زمستان و نور خورشید بهار .

۶- در ۴ اوت ۲۰۱۱ ، یک خانه خورشیدی زیست اقلیمی در شرق فرانسه . خانه به عنوان یک ساعت آفتابی غول پیکر سه بعدی طراحی شده است، در یک زاویه ثابت در ارتباط با حرکات خورشید تنظیم نمایی از حدود ۷۰ گنبد خانه ها، که توسط ایالات متحده بر اساس گنبد برای جهان، ساخته شد برای روستاییانی که خانه های خود را در زلزله در روستای Sumberharjo در ۸ مه ۲۰۰۷ از دست دادند، در نزدیکی شهرستان باستانی اندونزی از یوگیاکارتا .

۷- در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۸ ، تیری عطا نوردد حیاط خانه خود را به شکل یک تمساح در پایتخت ساحل عاج آبیجان، ساخته شده بود . عطا شاگرد هنرمند موسی از Kalo می باشد که طراحی و ساخته شده بود .

۸- در ۵ ژوئیه ۲۰۱۰ ، یک مفهوم جدید هتل های بلند در سایت از Tree hotel در روستای سوئد Harads ، یک روستای دور افتاده در شمال سوئد در دست ساخت است که هدف آن بالا بردن خانه درختی ساده را به یک مقصد در سطح جهانی جهت آگاه کردن مسافران طراحی شده است .

۹- در ۲۱ مه ۲۰۱۳ ، لیو  ۳۸ ساله، حمل خانه موقت خود را در امتداد یک جاده در شهرستان Shapu از Liuzhou در، Guangxi ژوانگ منطقه خودمختار، چین شروع کرد . پنج سال قبل از پیاده روی، لیو تصمیم به راه رفتن به شهرستان Rongan خود در Guangxi از Shenzhen، جایی که او یک بار به عنوان یک کارگر مهاجر کار می کرد گرفت. لیو با بامبو “اتاق قابل حمل” کیسه های پلاستیکی و ورق های تخت  ۱٫۵ متر عرض، ۲ متر ارتفاع با وزن حدود ۶۰ کیلوگرم (۱۳۲ پوند) درست شد و  این اتاق را هر روز به طور متوسط ۲۰ کیلومتر حمل می کرد و بدین وسیله زباله های  تمام راه را در طول سفر جمع آوری می کرد .

۱۰- در ۲۵ می ۲۰۰۶ ، به نظر می رسد مجری تلویزیونی ژاپنی ، به دلیل فاجعه ژاپن خانه ایی به شکل توپ فوتبال طراحی می کند تا به قدرت ساختاری  مقاومت در برابر زلزله پی ببرند و به مبلغ  ۱۵۰۰۰ $ قیمت گذاری شده بود .
برای دیدن بخشی از این خانه ها به لینک زیر مراجعه بفرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *